2020

KRONIKA 2020

Covid

Nelehká doba, postihlo to vše, normální život ale i volný čas a koníčky. Náš klub stihl podle kalendáře akcí pouze zlomek. Po proběhlé výroční členské schůzi, která se uskutečnila 26.2.2020, se začala stupňovat omezení v rámci covidu. Chystali jsme se na slavnosti svobody a na CONVOY OF LIBERTY a nic, ale i přes omezení jsme vyjeli aspoň na okružní jízdu Plzní a okolím. Během léta a na začátku podzimu se pandemická situace uklidnila a my mohli uskutečnit, alespoň některé plánované akce. 

Slavnosti svobody 2020

Sraz vozidel proběhl v obci Losiná na parkovišti před restaurací, odkud jsme se dále přesunuli k místnímu obecnímu úřadu, kde jsme položili, společně s panem starostou a zastupiteli obce, květiny k pamětní desce 2.pěší divize. Tento den měl náš divizní lékař "kulaté" narozeniny, a tak byl obdarován naším klubem i starostou obce. Dále jsme pokračovali na Klatovskou třídu a náměstí, které jsme symbolicky projeli jako při přehlídce "Convoy of Liberty". Konvoj pokračoval do obce Dolní Lukavice, kam jsme byli pozváni panem starostou a paní Horovou z kulturního oddělení. Společně jsme navštívili hřbitov, kde jsme uctili památku rangera Johna Shobeye. Ze hřbitova jsme přejeli do centra obce, kde jsme uctili padlé vojáky z první světové války.

Šťáhlavy 19.9.2020

Náš klub byl osloven kulturním referentem obce Šťáhlavy, panem Šedivým, zda bychom mohli předvést historickou válečnou techniku. Tato akce proběhla v rámci "malých" Slavností svobody které se nemohly uskutečnit v květnových dnech. Během akce jsme vozili účastníky slavností na zámek Kozel, který byl v rámci této akce celý zpřístupněn.