KRONIKA 2009


11.11. Den válečných veteránů - Plzeň Homolka

V listopadu jsme se zúčastnili pietního aktu u památníku v Plzni na Homolce.

10.10-12.10. podzimní Javornice

Podzimním setkáním na "Javornici" končíme jeepovou sezónu. Ani tentokrát nám počasí moc nepřálo, ale i přesto byla účast docela slušná. Vrcholem setkání je již tradiční jízda terénem. 1st Sgt. Karel nás nijak nešetřil a terén včetně brodů byl velmi náročný. Předem dohodnutý oběd v Hradišti u "Mongola" byl velmi dobrý, neboť majitel hospody-šerif T. O. Západ jako kuchař opět nezklamal. Tento den jsme končili večerem při country hudbě.

21.8.-23.8. Drahňovice

Jo, "zlaté" časy OCR Praha. Sraz se konal na spodní louce a klub 3. Armády měl ještě za předsedu Sgt. Mirka Kroupu (než jsme notářsky udělali změnu v tom smyslu, že máme 5ti členný štáb) .Na srazu se také objevila "Paterčata" s kozáckým důstojníkem jménem Bolševik, ,který byl pod přísným dohledem Sgt. Jarunky. Hudební vystoupení Duck-boys se vzhledem k neustálému dešti konalo v sále hospody Na konci světa.

18.7. Česká Kanada

Svatý Petr nám tentokrát nepřál. V sobotu přestalo pršet a začalo lít. Mnohé členy toto odradilo, a tak se nás sešlo jen pár: Sgt. Láďa, S/Sgt. Eva, 1st. Lt. Mireček s chotí, Stanley s "Kocourem", private "Sláva", Maj. Fery a 1st. Lt. Jarmilka. Nocleh jsme měli v jednom z jihočeských kempů nevalné kvality. I přes veškerou nepřízeň jsme stačili navštívit všechny pamětní desky v této oblasti. U svatého Ondřeje na nás jako vždy čekal oblíbený a obětavý pan starosta. Na závěr naší jízdy jsme zajeli na oběd na Peršlák k našemu kamarádovi - Hraběti Markusovi. Déšť nás provázel celou cestu, i na zpáteční cestě domů. 

Zhůří 2009

Na konci června jsme se zúčastnili pietního aktu u památníku na Zhůří, který je věnován deseti zavražděným americkým vojákům 90. pěší divize. Ze Zhůří jsme pokračovali do Železné Rudy k památníku 2. pěší divize. Při cestování Šumavou nás cesta zavedla až na Onen Svět.

30.5.-5.6. Lucembursko, Belgie a Normandie

Po zkušenostech s transportéry na devět a na pět vozů jsme se z finančních důvodů rozhodli si jeepy odvézt na vlastních podvalnících. Domluvili jsme se s kamarády ze Slaného a z Kladna, že vyjedeme společně. Naše "mezipřistání" byl hřbitov v Lucemburku. Tradičně jsme zde položili věnec na hrob generála G. S. Pattona. Poté jsme pokračovali do Bastogne, kde jsme byli ubytováni v hotelu na náměstí. Absolvovali jsme naplánované návštěvy krásného muzea v Diekirchu a na zpáteční cestě jsme navštívili park se sochou našeho "táty" G.S.Pattona v Ettelbrucku. Druhý den jsme pokračovali do Normandie, do městečka Port en Bessin, na pětašedesáté výročí vylodění spojenců. Během pobytu jsme navštívili všechna důležitá místa na normandských plážích. Hodnocení: akce byla úspěšná. 

18.2. Akce "Radar"

Jako klub jsme vždy stáli na straně spojenců - NATO. Tentokrát jsme se zúčastnili akce "Pro radar" (oficiální název), která se konala na Hradčanském náměstí. Hlavním organizátorem byl Milan Březina (stojící na kontejneru) a vše měl dokonale připraveno. Akce se zúčastnilo dle pořadatele cca 300 osob. Počasí bylo velmi "příjemné" -12 stupňů.

25.1. Natáčení klipu s Janem Vyčítalem

Do videoklipu Honzy Vyčítala sháněli filmaři majitele válečných jeepů a vojáky vzorně oblečené, a na koho jiného se mohl natáčecí štáb obrátit? No přeci na nás! Celý den se filmovalo v drsných podmínkách s teplotou kolem -10 stupňů. Obdivovali jsme mladá děvčata, která tento natáčecí den absolvovala v krátkých sukních. Závěr klipu se konal, jak je vidno ze záběrů, u památníku Díky Ameriko. Všichni jsme si ten den skutečně "užili".

Videoklip je možné zhlédnout na níže uvedeném odkazu: 

https://www.youtube.com/watch?v=zaP3jyANFl0&t=29s&ab_channel=V%C3%ADtKlus%C3%A1k