.

KRONIKA 2017


13.10. - 15.10. podzimní Javornice

Nastal den - D, pátek 13.10.2017, kdy se všichni spolubojovníci a nadšenci sešli v campu u říčky Střely.

Nikoho neodradil "pátek- 13.", spíš naopak. Přece pověry a čarodějnické symboly amerického vojáka nedostanou na lopatky.

Všechny vodní toky v kraji, včetně říčky Střely, se nacházely v optimální formě, tedy netrpěly nedostatkem vody. Také petice a vzkazy sv. Petrovi byly vyslyšeny a páteční veselé kalíšky podpořily těšení a přípravu na sobotní start do akce - Podzimní Javornice a rozloučení se sezónou.

14.10.2017 v ranních hodinách zbývalo doladit výzbroj, výstroj, zkontrolovat motorové mazlíčky a s výstřelem nastartovat a vyrazit už tradičně na střelnici, kde proběhla soutěž ve střelbě. Snaživí se zúčastnili a ostrostřelci opět zvítězili. Místní kozičky, roztomilá zvířátka žijící nedaleko střelnice tomu příliš nevěnovala pozornost. A jelo se dál. Krásná podzimem zabarvená příroda, slunečný den, zpěvy motorů a skvělá organizace členů Klubu 3. armády společně nachystaly pro všechny mimořádnou nálož zážitků.

Přestávka v Manětíně měla příběh. Manětín je obcí s největší rozlohou na okrese Plzeň-sever.

S barokním zámkem, který je srdcem malebného městečka, toto místo dýchá historií. Už při příjezdu vítalo konvoj mnoho barokních soch světců stojících podél cesty. Pod sousoším Nesvětější Trojice z r. 1719, dominujícímu celému náměstí, zaparkovalo 30 bojových vozidel. Přenesli jsme o 300 let zpátky a s úctou vnímali barokní atmosféru. Další zastávka v bývalém pivovaru městečka Plasy měla zcela pragmatický význam. Zdolat řízek v trojobalu s bramborem, doplnit tekutiny a pro neřídící bylo příjemné ochutnat místní pivo.

Letošní Javornice a rozloučení se sezónou mělo optimální podmínky pro realizaci. Výběr trasy byl promyšlený a snad nejlepší v posledních letech. Všichni organizátoři si zaslouží veliké poděkování a obdiv za vynaloženou energii.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

...volně vloženo z pojednání "Už je to zase tady- báječný mužský svět"

od autorky a členky klubu Mgr. Elišky Melicharové,  web. úprava  Yv.

21.7. - 23.7. Česká Kanada 

Nazdar chlapci a dívky co spolu jezdíme,

na odkazu níže je pár fotek z akce Česká Kanada. 21. - 23. července 2017.

https://www.jilovice.cz/FotoAlbumJeepAkce/2017_CeskaKanada/index.html

Jménem všech z Jeep Clubu Jižní Čechy bych chtěl moc poděkovat Láďovi Rokosovi za přípravu a organizaci celé akce.

Fery Polívkovi za přijetí a super atmosféru - bylo to fajn.

Těšíme se někdy příště.

Petr Svátek

26. 4. Litice

V roce 2017 to byl již 17tý ročník, kterého jsme se jako jediný klub opět zúčastnili. Počasí nám nepřálo a celý den průběžně pršelo. Americká ambasáda jako každý rok vyslala svého zástupce, tentokrát jím byl nový letecký přidělenec s tlumočnicí. Byl skutečně mile překvapen, když viděl druhoválečnou techniku a vojáky v dobových uniformách. Rád se s námi vyfotografoval a jeho pozdější projev nás všechny potěšil. Místní pan starosta a někteří zastupitelé nám na závěr přišli poděkovat. 

14.4.-16.4. jarní Javornice

Letošní sezóna byla opět zahájena akcí Javornice, která se vyznačuje jízdou přes různé terény, brody apod. Toto setkání s přáteli je ideálním začátkem nové sézony, neboť je zde řešena příprava techniky a další organizace na nadcházející rok.

25.03. Odhalení pamětní desky Ladislavu Světlíkovi

V sobotu 25. března ve 14 hodin byl zahájen před domem v Plzenecké ulici v Plzni Slovanech vzpomínkový akt na Ladislava Světlíka stíhacího pilota československého a britského královského letectva RAF. Celým programem provázel Martin Marek, který nejprve přivítal všechny hosty, mezi kterými byl plukovník Pavel Vranský, český letec z druhé světové války a bojovník od Tobrúku. Zastoupena také byla rodina Ladislava Světlíka. Nechyběli zástupci městského obvodu Plzeň Slovany a zájmové složky. Po úvodním přivítání následovala britská a posléze česká státní hymna. Poté se slova ujal místostarosta Slovan Jan Fluxa. Daniel Švec seznámil všechny přítomné se životem Ladislava Světlíka. V krátkém proslovu vyzdvihl Pavel Vranský odvahu Čechoslováků, kteří se nebáli bojovat za svobodu naší vlasti. Po slavnostních vystoupení všech hostů následovalo samotné odhalení pamětní desky a následné kladení květin a věnců. Poté Martin Marek předal Pavlu Vranskému pamětní medaili. Na závěr trubač odtroubil Večerku a všichni přítomní uctili památku všech minutou ticha.

.
.
.