2005

KRONIKA 2005


Přehlídka na "Champs-Elysées"-Klatovská tř.

V roce 2005 jsme se na návrh amerických veteránů dohodli s plzeňskou radnicí, že přehlídka na "Champs-Elysées"-Klatovská tř. bude každý rok. Pod vedením colonela Carabachy jsme v přehlídkách pokračovali další čtyři roky. Po té vedení konkurenčního klubu které si utvořilo ty "správné" politické kontakty, se postaralo o to, aby našemu klubu byla organizace a vedení přehlídek, odejmuta. 

V tomto roce jsme byli požádáni primátorem panem Kalousem o odvoz amerického velvyslance pana Cabanise a ministra pro veterány pana Nicholsona na Demarkační linii za městem Rokycany. Celá akce proběhla ke spokojenosti všech zúčastněných. Později nám pan velvyslanec vyjádřil své poděkování písemně.

Křest knihy A PŘINESLI NÁM SVOBODU

S hejtmanem Zimermanem křtíme v roce 2005, při Slavnostech svobody, knihu Zdeňka Roučky...A PŘINESLI NÁM SVOBODU.

Litice 2005

Pomník v Liticích patří 2/Lt. Alanu Fergusonovi a jeho posádce. Sestřelení letadla přežil jediný člen, boční střelec S/sgt. Harry Metzer. Několik B-17 doplatilo na to, že londýnský rozhlas varoval plzeňské civilní obyvatelstvo před náletem. Každý rok v termínu 25.4.  jezdíme s naší technikou do Litic, kde se zúčastňujeme pietního aktu, při kterém se setkáváme se zástupci americké ambasády, zastupiteli města Plzně a veterány.