KRONIKA 2006


1.10. Hnačov

Naše základna se v této době nacházela v kempu Nad Rybníkem u obce Hnačov. Na střelnici jsme jezdili za klatovskou slepičárnu. Na zpáteční cestě jsme zamaskovali svoji techniku, se kterou jsme následně "osvobodili" město Klatovy. Večer se vyhlašovaly výsledky střeleb, které tentokrát vyhrál klubový kaplan Duck. Závěrečný večer s country hudbou, tancem a neustále přeplněným barem se vydařil. 

29.7. Plzeň - Bolevecký rybník

Společně s četou od 2. pěší divize, pod vedením Sgt. Mikiho, jsme na Boleveckém rybníku předváděli vojenskou techniku a zbraně z 2. světové války. Těšili jsme se velké návštěvnosti dětí a plzeňské veřejnosti. Jednalo se o jednodenní akci pod záštitou plzeňského obvodu č.1. Úřad nám za naši ochotu veřejně poděkoval. 

Červen 2006 - Česká Kanada

Téměř vždy, při cestě na Českou Kanadu, se stavíme v obci Pole, kde je památník věnovaný velitelství 4. obrněné divize. Objekt je na území Spojených států, a tudíž neměli komunisté možnost jej zrušit. Ovšem i tak, tento památník osadili vegetací, která rychle roste, aby nebyl památník na očích. I tady jsme vždy pokládali kytici. V tomto ročníku se nám nepodařilo sehnat vhodné ubytování. Kemp neměl společenskou místnost, ale pouze bufet. Společné posezení se konalo venku. Jel s námi také kytarista a zpěvák "Fanánek", kterému venku vlhly struny. Druhý den jsme mimo jiné navštívili našeho kamaráda a majitele hotelů Peršlák- Hraběte Markuse Hausnera. Hrabě je také majitelem jeepa a pátral po vojákovi, který s jeho jeepem ve válce jezdil. Podařilo se mu ho vypátrat, vojáka následně pozval k sobě na návštěvu. Hrabě nechal přes údolí na svoje náklady vybudovat lávku, která spojuje ČR s Rakouskem. Počasí nám přálo, a tak jsme tuhle akci vyhodnotili jako plusovou.