KRONIKA 2019


Den veteránů 2019

11.11. jsme v Plzni u parku Homolka uctili památku padlých hrdinů.

Zhůří 2019

Již 20 let se zúčastňujeme pietního aktu u památníku na Zhůří. Tento památník je věnován deseti zavražděným americkým vojákům 90. pěší divize, kteří se na Šumavu dostali  z normandské pláže Utah. Při této akci se setkáváme s panem Emilem Kintzlem, který je známý především jako autor krátkých dokumentů Zmizelá Šumava.

Ardeny 2019

Ve dnech 17.6.2019 až 22.6.2019 se klub 3.armády Plzeň vydal na dlouhou cestu do Lucemburska a Belgie. Cílem cesty byly ARDENY. Šest nádherných dnů v místech nejtěžších bojů za druhé světové války. Nezapomnělo se ani na místo odpočinku Georga S.PATTONA jr. generála THIRD ARMY.

Konvoj vítězství

Důstojníci, praporčici a poddůstojníci. Štáb klubu 3.Armády chce tímto poděkovat nejen členům našeho klubu, ale i členům spřátelených klubů, klubu 3. armády Klatovy, veterán klub N.Jirny,"Barchánkové" ,HD za účast na letošním Konvoji Vítězství 1945 , oficiálně zaregistrován na Úřadu průmyslového vlastnictví. Zvláštní poděkování patří klubu 3.armády Klatovy za účast ve službách MP. Kluby které se oslav zúčastnili finančně ohodnotíme. Bohužel musíme konstatovat, že někteří naši členové se neúčastnili Slavností svobody a ani se neomluvili. Výmluvy na špatné počasí jsou alibismus. Celého konvoje se totiž zúčastnili i nejstarší členové klubu - letos osmdesát let!!! Těm patří největší uznání! Za štáb klubu 3.Armády maj. Fery